Program Go4Poland na konferencji Amsterdam 2.0 Summit.

Amsterdam 2.0 Summit to wydarzenie prowadzone przez i dla studentów studiujących na krajowych i europejskich uczelniach takich jak Uniwersytet Oksfordzki, Cambridge, Warwick, Bocconi, Sciences Po, czy Amsterdamski.


Stoisko Go4Poland cieszyło się dużym zainteresowaniem. Ludzie do nas podchodzili z gotowymi pomysłami i wiedzą co chcą robić po powrocie do Polski ze studiów. Pokazywaliśmy co Fundacja GPW może im zaoferować. To, co jest w Programie cenne to dobrowolność i indywidualne podejście, mentoring profesjonalistów, mających wpływ na największe procesy gospodarcze. Żyjemy w czasach kiedy bardzo ważne jest by być aktywnym Polakiem za granicą, ale także i w Polsce, dlatego udział w takich konferencjach jest szczególnie ważny zaznaczył Adam Mytnik.Konferencja Amsterdam 2.0 Summit to spotkanie ludzi z różnych dziedzin, umożliwiająca poszerzenie horyzontów, nawiązanie kontaktów, rozmowy na ważne tematy np.:
kryzysu energetycznego w Europie, rewolucji technologicznych, czy masowego przejścia Zachodnich korporacji na model subscription-based economy.


Dla mnie udział jako Ambasadora Programu Go4Poland w tym wydarzeniu był szczególnie cenny. Przebywam obecnie w Zurychu, gdzie nie ma polskich stowarzyszeń studenckich. Bardzo mi tego brakuje, jako przestrzeni, która jest miejscem dyskusji, wymiany doświadczeń ludzi o podobnych wartościach. Na konferencji rozmawiałem ze studentami Holandii, którzy zakładali takie stowarzyszenia, warto aby takie powstało też w Szwajcarii, podsumował Ignacy Olszak.