Ważne spotkania uczestników Programu Go4Poland

We wtorek 11 kwietnia na Giełdzie Papierów Wartościowych, uczestnicy, alumni i ambasadorowie spotkali się z Dorotą Kubiak, Dyrektorką ds. Personalnych EY w Polsce. Od Początku programu wzięło w nim udział już 800 uczestników.

 Wy jesteście wygrani biorąc udział w takich programach jak Go4Poland i studiując zagranicą. Pytaliście mnie czym można przeskoczyć konkurencje? Myślę, że właśnie to dziś robicie. Wasze doświadczenia są niezwykle cenne dla pracodawców. Wniesiecie inne kompetencje, inne myślenie, różnorodność, rozumienie wielokulturowości,z którą się stykacie. Powiedziała w trakcie spotkania uczestników, alumnów i ambasadorów Dorota Kubiak, Dyrektorka ds. Personalnych EY w Polsce.

Uczestnicy spotkania dyskutowali również o tym, czy i jak istotne są umiejętności twarde, gdy staramy się o pierwszą pracę. Ekspertka podkreślała, że te umiejętności są istotne, bo zagadnienia, które zgłębiane są na studiach, kierują do wyboru przyszłego pracodawcy. Jednak podstawą są i będą kompetencje miękkie. Warto mieć świadomość, jakie wrażenie sprawiamy, jak się komunikujemy i jak dzięki temu odbierane są nasze kompetencje.

Uczestnicy pytali, czy w dzisiejszych realiach zaczynanie kariery dopiero na 4 roku studiów ma sens? Czy będą w stanie konkurować z tymi, którzy pracują od początku studiów? Pani Dorota zwróciła uwagę na to, że dla rekruterów ważne jest wykształcenie, różnorodność w tym wykształceniu, ciekawy sposób patrzenia, proaktywność i odpowiedzialność od samego początku.  

Rozmawialiśmy również o ryzyku wypalenia zawodowego, właściwym zarządzaniu stresem, które jest ważne na każdym etapie życia zawodowego oraz o sztucznej inteligencji.

 

Bardzo dziękujemy Dorocie Kubiak, Dyrektorce ds. Personalnych EY w Polsce, za podzielnie się swoim doświadczeniem. Jakubowi Gawlakowi (alumnowi Programu) za prowadzenie dyskusji oraz uczestnikom i uczestniczkom za zaangażowanie w dyskusję.