Wakacyjne aktywności Go4Poland

STAŻE

W czasie wakacji Laureaci Programu odbywali staże w firmach i instytucjach partnerskich IV edycji. Ogłoszono nabór na 32 staże, na które studenci złożyli aż 421 aplikacji. Gratulujemy wszystkim, którym udało się dostać. Stażyści zapoznali się z charakterem pracy poszczególnych departamentów organizacji, mieli szansę zgłębić specyfikę danej branży, a niektórzy Laureaci Go4Poland nawet prowadzili własne projekty!

Laureatka Go4Poland Zuzanna Masianis na stażu w Fundacji PFR

 

 

MENTORING

W tegorocznej edycji Go4Poland po raz pierwszy uruchomiony został program mentoringowy. 20 mentorów, wśród których znaleźli się np. Patrycja Klarecka, Członek Zarządu PKN ORLENS.A., Izabela Olszewska, Członek Zarządu GPW, Janusz Władyczak Prezes Zarządu KUKE S.A, czy Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, podjęło współpracę z wybranymi studentami. Mentoring potrwa nawet do końca roku!

Laureat Go4Poland Karol Cieśluk z Mentorem Januszem Władyczakiem - prezesem KUKE S.A.

 

WARSZTATY

W czerwcu odbyło się 9 spotkań warsztatowych prowadzonych przez firmy partnerskie Go4Poland. Natomiast w czasie wakacji zorganizowane zostały dodatkowe warsztaty w ramach Programu:
 
23 lipca studenci zagranicznych uczelni spotkali się z Prezesem GPW, Markiem Dietlem, by wysłuchać wykładu na temat przyszłości polskiego rynku kapitałowego. Dowiedzieli się, o zaletach inwestowania w Polsce a także podzielili się doświadczeniami związanymi ze studiowaniem za granicą.
W sierpniu studenci mieli również okazję spotkać się z doradcą Prezydenta Andrzeja Dudy- profesorem Andrzejem Zybertowiczem. Dziękujemy Profesorowi za przeprowadzony wykład, który głęboko zapadnie w naszej pamięci.


14 września specjalnie dla Was zorganizowaliśmy weekendowe warsztaty, podczas których odbyło się wprowadzenie do Szkoły Giełdowej Fundacji GPW oraz spotkanie z przedstawicielami polskiej organizacji Filentia działającej na terenie UK, którzy mówili m.in. o sposobach finansowania edukacji na zagranicznych uczelniach oraz o tym jak rozwijać swoje pasje.

Wrześniowe warsztaty Go4Poland

 

O GO4POLAND PODCZAS FORUM EKONOMICZNEGO W KRYNICY

Nie zabrakło nas podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Dzięki zaproszeniu Marszałka Stanisława Karczewskiego o Programie udało się opowiedzieć w ramach Forum Polonijnego, którego Partnerem był Senat RP. Wzięliśmy udział w debacie „Polska jako partner naukowy we współpracy międzynarodowej” Go4Poland reprezentował Wiceprezes Zarządu KDPW, Michał Stępniewski. W debacie wzięli udział również Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, Minister Inwestycji i Rozwoju, Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia S.A., Filip Grzegorczyk oraz Prezes na Europę Środkowo-Wschodnią Philips Polska Sp. z o.o., Reinier Schlatmann.

 

O PROGRAMIE PODCZAS PANELU POLONIJNEGO NA NARADZIE AMBASADORÓW 2019, ORGANIZOWANEJ PRZEZ MSZ

Tematem dyskusji, która odbyła się 6 września w Warszawie były „Nowe formy współpracy z Polonią i Polakami za granicą”. O Programie „Go4Poland – wybierz Polskę” mówił Prezes GPW, Marek Dietl. Pozostałymi uczestnikami panelu byli: Rafał Milczarski, Prezes Zarządu PLL LOT oraz Sebastian Tyrakowski, Zastępca Dyrektora Muzeum Emigracji w Gdyni. Dyskusję moderował Minister Szymon Szynkowski vel Sęk.
W tak doborowym towarzystwie udało się zaprezentować Program Go4Poland Ambasadorom reprezentującym Polskę na całym świecie. Otwiera to przed Programem nowe możliwości, o których będziemy niebawem informować.

Spotkanie ambasadorów w MSZ

 

 

SPOTKANIE Z AMBASADOREM RP W IZRAELU, MARKIEM MAGIEROWSKIM

Podczas wizyty studyjnej w Izraelu Zarząd Fundacji miał okazję uczestniczyć w ramach projektu prowadzonego przez Fundację GPW udało się przedstawić ideę Programu Go4Poland i zaprezentować osiągnięcia tegorocznej edycji. Uczestnicy wizyty studyjnej rozmawiali z Ambasadorem Magierowskim na temat Polaków studiujących w Izraelu i możliwości nawiązania współpracy w ramach Go4Poland – Wybierz Polskę! w światowej stolicy Start-upów.

Spotkanie z ambasadorem w Izraelu