O nas

Źródłem istnienia i globalnego sukcesu KGHM jest miedź. Firma od prawie 60 lat doskonali efektywne metody pozyskiwania i przetwórstwa cennych surowców naturalnych. Zgromadzona w KGHM wiedza i bogate doświadczenie tworzą wyjątkowe pokłady możliwości, dzięki którym firma z sukcesem mierzy się z wyzwaniami XXI wieku.

KGHM powstał w 1961 r. w celu eksploatacji złoża miedzi odkrytego w 1957 r. na Dolnym Śląsku przez zespół geologów pod kierownictwem dr. Jana Wyżykowskiego. Przedsiębiorstwo stało się motorem postępu i rozwoju dla całego regionu, a kraj wprowadziło do grona światowych potentatów w produkcji miedzi i srebra. Polskie złoże należy do największych na świecie. Dzisiaj jest eksploatowane przez trzy kopalnie podziemne: Lubin, Polkowice-Sieroszowice oraz Rudną. Wydobywany surowiec wzbogacany jest w Zakładach Wzbogacania Rud, a produkcja miedzi, srebra, złota, ołowiu oraz innych metali odbywa się w hutach: Głogów, Legnica i Cedynia.

Po drugiej stronie oceanu KGHM posiada obecnie pięć działających kopalń: Robinson, Carlota (USA), Morrison (Kanada) oraz Franke i Sierra Gorda (Chile). Oprócz miedzi kopalnie te wydobywają molibden, nikiel, złoto, pallad i platynę.

Amerykańskie inwestycje dały firmie nie tylko dostęp do nowych pokładów zróżnicowanych zasobów naturalnych, ale pozwoliły również na dynamiczną wymianę wiedzy i poszerzenie kompetencji technologicznych. Globalizacja działań przyniosła także konieczność wprowadzenia ujednoliconych, nowoczesnych standardów zarządczych.

KGHM sprawuje kontrolę bezpośrednią lub pośrednią nad kilkudziesięcioma podmiotami należącymi do Grupy Kapitałowej, która zatrudnia łącznie ponad 34 tys. pracowników

Wytwarzane w KGHM miedź i srebro są wysoko cenione na całym świecie, a gwarancją ich jakości są certyfikaty międzynarodowych giełd towarowych. Miedź notowana jest w Londynie i Szanghaju, natomiast srebro posiada certyfikaty giełd w Londynie i Nowym Jorku.

Firma poszerza możliwości rozwoju poszukując nowych zasobów surowcowych. Najbardziej perspektywiczne projekty to m.in.: obszary Retków-Ścinawa, Głogów, Gaworzyce-Radwanice, Kulów-Luboszyce, Bytom Odrzański a także okolice Bolesławca (Synklina Grodziecka, Stojanów, Konrad). KGHM prowadzi prace eksploracyjne w Ameryce Północnej i Południowej. 

Dlaczego warto


Kogo szukamy


Kariera i rozwój

NASI AMBASADORZY

Adam Ostaszewski

Adam Ostaszewski
University of Warwick
Economics

 

Adelaide Di Maggio

Adelaide Di Maggio
University College London (UCL)
Philosophy and History of Art BA

 

Arkadiusz Więclewski

Arkadiusz Więclewski
Cardiff University
Integrated Engineering

 

Fryderyk Lachaise

Fryderyk Lachaise

College of Europe
Master in European Law

Helena Zagała

Helena Zagała

London School of Economics
Psychological and Behavioural Science

Jan Żybała

Jan Żybała

London School of Economics
Accounting and Finance

Krzysztof Rentflejsz

Krzysztof Rentflejsz 

University of Warwick 
Philosophy, Politics and Economics 

 

Mateusz Galiński

Mateusz Galiński
University of Warwick
Mathematics, Operations Research, Statistics and Economics (MORSE)

 

Michał Ossowski

Michał Ossowski

University of Bristol
Economics

Michał Znojek

Michał Znojek
WU (Vienna University of Economics and Business) 
Business, Economics and Social Sciences

 

Wiktoria Fay

Wiktoria Fay
The Hague University of Applied Sciences 
International and European Law

 

Wojciech Zabrzeski

Wojciech Zabrzeski
Northumbria University
Business with Management 

 

Zuzanna Masianis

Zuzanna Masianis
Vienna University of Economics and Busniess
Economics and Social Sciences

ORGANIZACJE STUDENCKIE